Nawierzchnie płaskie

W celu zachowania bezpieczeństwa dzieci odpowiednim jest dobór bezpiecznego podłoża do istniejących potrzeb. Oferujemy różnego rodzaju nawierzchnie, które są wykorzystywane pod urządzenia zabawowe, place zabaw, fitness, boiska sportowe.

Do odpowiedniej amortyzacji upadku przyczynia się właściwe przygotowanie nawierzchni, które powinno spełniać swoją funkcję nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Norma PN-EN 1177 odnosi się do nawierzchni na placach zabaw z zastosowaniem oznaczenia urazu (HIC) wyrażane w centymetrach, przy czym wartość oznacza maksymalną wysokość upadku, przy której uderzenie głową o podłoże nie powoduje utraty życia. W zależności od rodzajów podłoża stosowane jest kryterium (HIC).Wysokość swobodnego upadku wyznacza się także strefę bezpieczeństwa dla danego urządzenia (czynności wyznaczenia w zakresie danego producenta urządzenia) i w jej obrębie.

Do najczęstszych rodzajów występującym na placach zabaw, wyróżniamy nawierzchnię, którym jest: piasek, żwir, trawa, guma, oraz nawierzchnia naturalna.

Należy pamiętać im wyższa wysokość upadku tym wyższa wartość HIC.


Rodzaje nawierzchni


Nawierzchnie asfaltowe lub kostka betonowa

Typowe podłoże pod płyty, miejsc spacerowych, zabaw z urządzeniami kołowymi.

Nawierzchnia gruntowa – trawiasta

Nawierzchnia pod urządzenia o wysokości upadkowej z urządzeń do 1,50m. Z biegiem czasu ulega deformacji terenu, należy do najtańszych nawierzchni urządzeń rekreacji.

Nawierzchnia piaskowa

Istotnym warunkiem jest jego jakość, celem spełnienia wymagań PN musi to być piasek płukany, bez zawartości części pylastych i iłów o frakcji od 0,2-2mm, piasek atestowany.

Nawierzchnia żwirowa

Zaokrąglony żwirek, płukany o frakcji od 2-8mm. Nawierzchnia zbudowana z tego materiału może być używana przez cały rok w dobrych jak i złych warunkach pogodowych.

 Zapytaj o ofertę

Zapytanie ofertowe zostało wysłane pomyślnie - dziękujemy. Postaramy się odpowiedzieć na nie możliwie jak najszybciej.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy firmą zajmującą się kompleksowym wyposażeniem miejsc rekreacji, które w ostatnim czasie znajdują zastosowanie w codziennym życiu nie tylko dzieci ale też osób dorosłych, starszych oraz niepełnosprawnych.

  • Niezbędne certyfikaty

    Oferowane urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty, atesty, dotyczy to nie tylko urządzeń placów zabaw ale też urządzeń placów zabaw wodnych, siłowni zewnętrznych, urządzenia fitness, street workout.

  • Dbałość o szczegóły

    Współpracujemy z wykwalikowaną i doświadczoną kadrą produkcyjną. Prowadzimy fachowy montaż urządzeń, służymy serwisem gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym. Ponadto prowadzimy okresowe kontrole jakości urządzeń.